AKTUALNO >> Obvestila

NK Rudar Velenje 4-2 NK Krka Stadion ob jezeru, 500: Rotman 4.,…

Več...

Bulajić pred tekmo z Krko

V soboto, 17.5. nas čaka zadnji domači obračun, kjer se bomo pred domačimi navijači pomerili z ekipo Krke. Dolenjskega prvoligaša…

Več...

Trije naši nogometaši v naj enajsterici sezone

Na gala prireditvi v Ljubljani razglasili najboljšo enajsterico sezone 13/14. V njej so kar trije naši nogometaši. To so Mate…

Več...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

NK Rudar Velenje 4-2 NK Krka

Stadion ob jezeru, 500: Rotman 4., 79.; Eterović 70., 90.

Že v 4. minuti je sledil hladen tuš za goste. Izkoristili smo prvo priložnost na tekmi, ko je po kotu do žoge prišel Aljaž Krefl in s podajo z leve strani lepo našel Rajka Rotmana, ki je poskrbel za vodstvo domačih z 1:0.

Po golu smo si priigrali tudi pobudo na igrišču, a se je večina napadov končala na robu nasprotnega kazenskega prostora. Najlepšo priložnost v nadaljevanju je spet imel Rotman, ki se je v 33. minuti odločil za strel z dobrih 20 metrov s sredine igrišča, vratar Matko Obradović pa je dobro reagiral in žogo poslal v kot. V 40. minuti pa je edino pravo priložnost za Krko izkoristil Joel Mba Obele, ki se je po prostem strelu Zorana Zeljkovića najbolje znašel v domačem kazenskem prostoru.

Minuto kasneje se je priložnost ponudila še Saši Raniću. V 42. minuti pa je goste v vodstvo popeljal Žiga Kastrevec z glavo, z leve strani je podal Martin Kramarič. Blizu izenačenju je bil v zadnji minuti po podaji Denisa Klinarja Milan Kocić, a ga je Obradović prehitel.

Več od igre smo imeli tudi v drugem polčasu. Prva priložnost se je v 56. minuti ponudila Mateju Podlogarju, ki je iz težkega položaja na prvi vratnici poskušal s strelom z glavo. V 67. minuti je dobro  priložnost za izenačenje z desne strani zapravil Ivan Firer. Za izenačenje je po lepi podaji Klinarja z leve strani poskrbel Mate Eterović, ki je zadel z glavo in tako ostaja v igri za prvega strelca lige.

Za novo vodstvo je nato poskrbel Rajko Rotman, ki je na 18 metrih malce na desni strani dobil žogo, videl luknjo v nasprotni obrambi in z razdalje še drugič matiral Obradovića. Klinar in Eterović sta imela zaključno žogo v 89. minuti. Igralca sta akcijo ponovila v 93. minuti, ko je Eterović postavil končni izid tekme.